top of page
Search
Writer's pictureAnel Neumann

TÜT-i publikulemmik etendub viimaseid kordi!

Möödunud detsembris esietendunud “Nagu poisid vihma käes” naaseb kolmandaks ja viimaseks etendustsükliks.

Foto: Triinu Pungits


Nartsissimo alternatiiv-neuropsühhiaatriahaigla on asutus, mis on võtnud oma missiooniks ravida painavaid häireid ja foobiaid, mis takistavad poiste mehistumist. Kolm noormeest, kes on sinna sattunud näiliselt vabatahtlikult, peavad taluma haigla vägivaldseid ja ebainimlikke ravimeetodeid, mis muudavad nende arusaamu ühiskonnast ja eelkõige neist endist. Loo jooksul on publik indiviidile suunatud vaimse ja füüsilise vägivalla tahtmatuks tunnistajaks. Nii nähtub, kui palju võime märkamatult, tavapärase elu käigus, lahterdamisega endale ja teistele ülekohut teha.


Jim Ashilevi mitmete auhindadega pärjatud debüütnäidend “Nagu poisid vihma käes” lahkab ausalt ja teravalt konflikti endaks jäämise ja ühiskonda sulandumise vahel. Kas meheks olemine nõuab hulljulgust, enese ohverdamist ja emotsioonide alla surumist või tähendab mehelikkus endale truuks jäädes ühiskonna survele vastu seismist? Kas omapärane indiviid on ühiskonda rikastav või hoopis parasiit, kelle erisused peab välja ravima? Kelle asi üldse on öelda, milline üks mees või naine, üks inimene olema peab?


Jörgen Sinka (lavastaja): 

“Olles mänginud “Nagu poisse…” kaks etendustsüklit, oli suur au näha, et tüki vastu on suur huvi ja selle teemad resoneeruvad publikuga. Seetõttu otsustasime “Nagu poiste…” teekonna lõpetada veel viimase, kolmanda etendustsükliga. Asusin seda materjali lavastama, sest tundsin, et taolist ühiskonnapoolset vägivaldset raamidesse surumist ei ole teatris väga palju kajastatud. Tõsi, näidatakse kas koolivägivalda (“Mitte midagi”, “Jõud”) või koduvägivalda (“Mägede iluduskuninganna”), aga olukorda, kus ühiskond, mis peaks oma liikmeid väärtustama ja hoidma, neid hoopis vägivaldselt muutma hakkab, ei ole lähiminevikus süvitsi teatris uuritud. Kuigi viimastel aastatel on huvigruppide töö tulemusena hakatud rääkima (tervest) mehelikkusest, võtab veel aega, kui ühiskond tervikuna selle paradigma muutusega kaasa tuleb, mistõttu peaks läbi teatri juba praegu seda muutust inimestele lähemale viima.” 


“Nagu poisid vihma käes” viimased etendused toimuvad 8., 9., 15. ja 22. novembril kell 19 Tartu Üliõpilasmajas. Piletid on müügil Fientas ja enne etendust kohapeal.


Teksti autor: Jim Ashilevi

Lavastaja, muusikaline kujundaja: Jörgen Sinka

Näitejuht: Peeter Piiri

Lavastaja assistent: Anel Neumann

Produtsent: Kelly Kittus

Kunstnik: Triinu Pungits

Valguskunstnik: Kristjan Tammi

Liikumisjuht: Jaanika Tammaru

Viisistaja: Annabel Berg

Tehniline assistent: Madli Kaljo

Tehniline konsultant: Enor Niinemägi

Osades: Jörgen Sinka, Johann Markus Liivak, Jevgeni Varzinov, Andreas Haunmann, Peeter Piiri, Kelly Kittus, Sigrid Polding, Arabella Vallsalu või Helen Renke, Sven Paulus, Oskar Piik, Rudo Verner Vallner, Jan Remmelg (hääl) 


Sobilik vaatamine vanusest 16+. Etenduses suitsetatakse, kasutatakse püssipauke, lavatossu ja sähvivat valgust.


Toetajad: Tartu Üliõpilasmaja, Tartu Ülikool, Tartu Linn, Nexta OÜ, Neumann Stuudio OÜ, Alar Suija, Hooandjad.

38 views

Recent Posts

See All

Comments


bottom of page