Lõkkelood – tasuta etendus muinastulede öö raames
Suveõhtu muinasjutulisel lõkkeplatsil!
Toimumise info
26. aug 2023, 20:00 – 21:30
Jänese matkarada, Friedrich Reinhold Kreutzwaldi 9, 51006 Tartu, Eesti
Etenduse info
Elasid kord..
Tartu Üliõpilasteater toob lõkkeplatsidele muinasjutuvestjateatri, kus publik viiakse läänemeresoome ja soome-ugri rahvaste kodu ja metsa aineliste juttude maailma. Jutuvestmine on ühendatud maskilike rollide, laulude ja elava helindusega. Kahe pärimuskultuuri võimsa eluandvat, ohtlikku ning ürgset tähendust kandva sümboli - elava tule ja looduskeskkonna ühendamine muinasjuttude vestmise traditsiooniga, toob vaatajateni järelkaja animistlikust maailmapildist, mis oli omane põlvkondadele, kelle järeltulijad me tegelikult oleme.
Pärimuskultuuri võimsate, ürgset tähendust kandvate sümbolite - elava tule, metsa ja mere ühendamine muinasjuttude vestmise traditsiooniga toob vaatajateni animistliku maailmapildi, mis oli omane põlvkondadele, kelle järelkäijad oleme meie täna. Lõkkevalgel muinasjutte vestes viime vaataja aastatuhandete tagusesse aega, kus mets ja tulease olid pärimuse sünnihäll, eluringi algus, keskpunkt ja lõpp. Sellise kogemuse kaudu saab küsida neidsamu igihaljaid küsimusi, mis painasid juba meie kaugeid esivanemaid: mis on elu ja surm, kust on tekkinud kõik meid ümbritsev ja kas meil on kohta selles. Lakkamatult küsides uueneb meis tähenduslikkuse sfäär (mida ka kunagi maailmakõiksuseks kutsuti) ning sedasi elavneb igaühe isiklik eriline side looduse ja looduspärimusega.
Pärast etendust jätkub vabas vormis vestlusring, kus kõigil osavõtjatel on võimalus arvamust avaldada ja ka omi lugusid jutustada.
Lavastaja: Enor Niinemägi
Lõkkeloojad: Peeter Piiri, Jörgen Sinka, Joonas Vatter, Anel Neumann, Kelly Kittus, Enor Niinemägi
Muusik: Mart Alaru
Helikujundus: trupitöö
Etenduse kestus kuni 2 tundi.
Tähelepanu! Tegemist on loodusega. Etendusele tulles võta kaasa kõik, mida endal mugavaks olemiseks vaja. Sääsed ja ka teised putukad on atmosfääri loomulik osa.
Lõkkelugusid toetavad Eesti Rahvakultuuri Keskus ja RMK.